Program Festivalu

Srdečně vás zveme již na 4. ročník Festivalu parních lokomotiv, který se opět bude konat v Benešově u Prahy. Od pátku 15. do neděle 17. září 2023 se vrátíte do doby, kdy kolem tratí voněly saze, kouř a pára z parních lokomotiv. Záštitu nad festivalem převzal Mgr. Martin Kupka (ministr dopravy), Mgr. Martin Baxa (ministr kultury, Ing. Pavel Pavlík (statutární zástupce hejtmanky Středočeského kraje), Mgr Karel Ksandr (generální ředitel Národního technického muzea) a město Benešov. Patronkou neboli tváří letošního ročníku festivalu bude opět velká obdivovatelka železnic Olga Menzelová. Po celý víkend vás Festivalem bude provázet populární moderátor Václav Žmolík.

Třetí víkend v září se můžete těšit na parní, motorové a elektrické lokomotivy z ČR, Rakouska, Slovenska, Německa a Maďarska. Celkem bude vypraveno přes 20 zvláštních vlaků. Organizátoři pro návštěvníky připravili také novinku ve formě vstupného. V prodeji jsou celodenní vstupenky, které jsou platné jak na všechny zvláštní vlaky (vyjma pátečního protokolárního vlaku) a také na výstavu do depa. Dále pak samostatné celodenní vstupenky pouze do areálu depa (ty ovšem neplatí jako jízdenka na žádný zvláštní vlak) a v páteční večer koncert populární country skupiny Bessoni.

Doufáme, že si každý z vás vybere a těšíme se na vaší návštěvu!

Sobota

Neděle

ZVLÁŠTNÍ VLAKY Jízdní řády

Změna vozidel a jejich nasazení vyhrazena pořadatelem. Jízdní řády a vozidla se mohou ještě měnit.

Depo Benešov u Prahy Výstava v depu

V pátek se uskuteční od 20 do 22 hodin koncert skupiny Bessoni.

Depo bude pro veřejnost otevřeno v sobotu od 9 do 17 hodin a v neděli od 9 do 16 hodin. Po tuto dobu bude si můžete prohlédnout vystavená vozidla, proběhne také oblíbené představení vozidel na točně a můžete se svést na malodráze, navštívit ve vozech modelové kolejiště nebo zhlédnou v kinovoze film o mašinkách případně pohádky, k dispozici budou také stánky s občerstvením a se suvenýry.

V letošním roce si též připomínáme 120. výročí od zahájení provozu na dráze „horního Pacifiku“ v úseku Kácov – Světlá nad Sázavou. V Benešově u Prahy budete mít možnost spatřit i motorový vůz řady VT 5145 „Blauer Blitz“, který před 60 lety na tomto spojil jezdil. Využijte proto této jedinečné příležitosti spatřit jednu z perel nejslavnějšího mezinárodního motorového expresu v bývalém Československu. Též zde bude poslední možnost si prohlédnout salonní vůz Františka Ferdinanda d´Este z roku 1909, protože po Festivalu již bude nejspíše navždy deponován v areálu NTM v Praze na Masarykově nádraží.

Přijďte také na oblíbené statické noční fotografování, které proběhne v sobotu od 20 do 22 hodin.

Vstupenky zakoupíte v předprodeji nebo přímo v depu, případně vlaku! Vstupenky v předprodeji zakoupíte od 1. 6.

Letos opět prodáváme jednu vstupenku, která platí jak na všechny zvláštní vlaky (*vyjma protokolárního vlaku) a také na výstavu do depa. Jako novinka letos bude v prodeji vstupenka která platí pouze pro vstup do areálu depa v Benešově, ovšem neplatí na žádný zvláštní vlak. Samostatné jízdenky pro zvláštní vlaky v sobotu a neděli nebudou v prodeji.

Vstupenky v prodeji na místě v depu, nebo ve vlaku. Vstupenky zakoupíte v depu a ve vlaku!

Letos opět prodáváme jednu vstupenku, která platí jak na všechny zvláštní vlaky (*vyjma protokolárního vlaku) a také na výstavu do depa. Jako novinka letos bude v prodeji vstupenka která platí pouze pro vstup do areálu depa v Benešově, ovšem neplatí na žádný zvláštní vlak.

Dospělý

Dospělý

400

Vstupenka platná pro osobu starší 15 let a je platná po jeden den (sobota nebo neděle) jako vstupenka do areálu a na všechny zvláštní vlaky.

Platba hotově nebo kartou

Lze zakoupit na místě

Dospělý
dítě v doprovodu dospělého

dítě v doprovodu dospělého

250

Vstupenka platná pro dítě od 6 do 15 let v doprovodu dospělého a je platná po jeden den (sobota nebo neděle) jako vstupenka do areálu a na všechny zvláštní vlaky.

Platba hotově nebo kartou

Lze zakoupit na místě

dítě v doprovodu dospělého
DVOUDENNÍ

DVOUDENNÍ

750

Vstupenka opravňuje po celou sobotu a neděli ke vstupu do areálu a platí v těchto dnech jako vstupenka do všech zvláštních vlaků. Vstupenka také platí na noční statické focení.

Platba hotově nebo kartou

Lze zakoupit na místě

DVOUDENNÍ

NOČNÍ STATICKÉ FOCENÍ

NOČNÍ STATICKÉ FOCENÍ 150

Vstupenka platí pro jednu osobu bez ohledu na věk a je platná na sobotní noční statické focení. 

Lze zakoupit na místě