18. - 19.

ZÁŘÍ

Trenčianská Teplá, SK

FESTIVAL PARNÍCH LOKOMOTIV

00
Dní
:
00
Hodin
:
00
Minut
:
00
Sekund

Trenčianská Teplá, SK Festival parních lokomotiv 2021 na Slovensku!

Druhý ročník Festivalu parních lokomotiv „STEAM 52“ se uskuteční ve dnech 18. – 19. září 2021, tentokráte v „ Perle Pováží“ v Trenčianské Teplé, která se nachází na středním Pováží. Přes městys Trenčianská Teplá vede hlavní železniční tah Bratislava – Žilina s odbočkou na Lednické Rovne a Moravu. Díky dobré geografické poloze se město stalo významným železničním uzlem, je to významná křižovatka silniční i železniční dopravy.

Jak se dostat do depa? Kyvadlová vlaková doprava

Do depa bude dle potřeby zajištěna kyvadlová vlaková doprava - z druhého nástupiště.

Jízdní řády

Během víkendu pro vás vypravíme spoustu zvláštních vlaků.

Čtvrtek 8.9.2022
Erfurtský express | Ex 95953

Erfurtský express | Ex 95953

Lokomotiva 232.334

Erfurt* (9:44) — Bad Brambach* (9:42 - 9:44) — Františkovy Lázně (11:08 - 11:14) — Cheb (11:23 - 11:28) — Mariánské Lázně (11:55 - 12:00) — Plzeň hl.n. (13:20 - 13:30) — Praha hl.n.  (15:24 - 15:33) — Benešov u Prahy (16:52)
* není určeno pro nástup a výstup cestujících.

 

Ve vlaku platí jako jízdné sobotní vstupenka na Festival, kterou lze zakoupit v předprodeji (350 Kč), nebo na místě ve vlaku (400 Kč). Vstupenka je samozřejmě platná i po celou sobotu na ostatní zvláštní vlaky a pro vstup do depa.

Neděle 1.9.2022
Erfurtský express | Ex 95950

Erfurtský express | Ex 95950

Lokomotiva 232.334

Benešov u Prahy (14:03) — Praha hl.n.  (14:58 - 15:06) — Plzeň hl.n. (16:52 - 16:53) — Mariánské Lázně (18:08 - 18:10) — Cheb (18:36 - 18:38)— Františkovy Lázně (18:47 - 18:48) — Bad Brambach* (19:25 - 19:32)  — Erfurt* (22:36)
* není určeno pro nástup a výstup cestujících.

 

Ve vlaku platí jako jízdné nedělní vstupenka na Festival, kterou lze zakoupit v předprodeji (350 Kč), nebo na místě ve vlaku (400 Kč). Vstupenka je samozřejmě platná i po celou neděli na ostatní zvláštní vlaky a pro vstup do depa.

Pátek 9.9.2022
Linecké kolečko | Ex 18954

Linecké kolečko | Ex 18954

Lokomotiva 77.28

Timelkam* (5:53) — Summerau* (10:24 - 10:39) — České Budějovice (12:25 - 13:25) — Protivín (14:08 - 14:13) — Písek (14:30 - 14:42) — Milevsko (16:07 - 16:39) — Tábor (17:10 - 18:10) — Benešov u Prahy (19:10)
* není určeno pro nástup a výstup cestujících.

 

Ve vlaku platí jako jízdné sobotní vstupenka na Festival, kterou lze zakoupit v předprodeji (350 Kč), nebo na místě ve vlaku (400 Kč). Vstupenka je samozřejmě platná i po celou sobotu na ostatní zvláštní vlaky a pro vstup do depa.

Neděle 11.9.2022
Linecké kolečko | Ex 18955

Linecké kolečko | Ex 18955

Lokomotiva 77.28

Benešov u Prahy (11:20) — Tábor (12:18 -13:18) — Milevsko (13:51 - 13:52) — Pásek (15:16 - 15:18) — Protivín (15:36 - 15:51) — České Budějovice (16:32 - 17:30) — Summerau* (18:50)
* není určeno pro nástup a výstup cestujících.

 

Ve vlaku platí jako jízdné nedělní vstupenka na Festival, kterou lze zakoupit v předprodeji (350 Kč), nebo na místě (400 Kč). Vstupenka je samozřejmě platná i po celou neděli na ostatní zvláštní vlaky a pro vstup do depa.

8:00 - 10:17
Benešov u Prahy - Praha - Říčany -  Benešov u Prahy (Pražská vitéza | Sp 98100/98101)

Benešov u Prahy - Praha - Říčany - Benešov u Prahy (Pražská vitéza | Sp 98100/98101)

Lokomotiva 424.009

+ 6x Ci
Benešov u Prahy (8:00)  - Praha hl.n. (8:58 - 9:09) - Říčany (9:35 - 9:37) - Benešov u Prahy (10:17)

10:30 - 10:41
Benešov u Prahy - Olbramovice (Československé přátelství | Ex 98103)

Benešov u Prahy - Olbramovice (Československé přátelství | Ex 98103)

Lokomotiva 751.236

+ 8x EBS + 751.131
Benešov u Prahy (10:30)  - Olbramovice (10:41)

11:00 - 11:39
Olbramovice - Benešov u Prahy - Stránčice (Československé přátelství | Ex 98103)

Olbramovice - Benešov u Prahy - Stránčice (Československé přátelství | Ex 98103)

Lokomotiva 751.131

+ 8x EBS + T 478.2006
Olbramovice (11:00) - Benešov u Prahy (11:11 - 11:18) - Stránčice (11:39) 

11:56 - 12:21
Stránčice - Benešov u Prahy (Československé přátelství | Sp 98105)

Stránčice - Benešov u Prahy (Československé přátelství | Sp 98105)

Lokomotiva 751.236

+ 8x EBS + 751.131
Stránčice (11:56) - Benešov u Prahy ( 12:21)

10:30 - 11:30
Benešov u Prahy - Olbramovice - Štětkovice - Sedlčany (Sedlčanský vláček | R 98124)

Benešov u Prahy - Olbramovice - Štětkovice - Sedlčany (Sedlčanský vláček | R 98124)

Lokomotiva 310.23

+ Dsd + 2x Ci + 1x Ce + 2x Ci
Benešov u Prahy ( 10:30) - Olbramovice (10:42 - 10:53) - Štětkovice (11:08 -11:18) - Sedlčany (11:30)

11:55 - 12:42
Sedlčany - Štětkovice - Olbramovice - Benešov u Prahy (Sedlčanský vláček| R 98125)

Sedlčany - Štětkovice - Olbramovice - Benešov u Prahy (Sedlčanský vláček| R 98125)

Lokomotiva 310.23

+ 2x Ci + 1x Ce + 2x Ci + Dsd
Sedlčany (11:55) - Štětkovice (12:07 - 12:09) - Olbramovice (12:24 - 12:29) - Benešov u Prahy (12:42)

13:45 - 14:32
Benešov u Prahy - Olbramovice - Štětkovice - Sedlčany (Nedělní Sedlčanský | R 98126)

Benešov u Prahy - Olbramovice - Štětkovice - Sedlčany (Nedělní Sedlčanský | R 98126)

Lokomotiva 555.0153

+ 2x Ci + 1x Ce + 2x Ci + Dd
Benešov u Prahy ( 13:45) - Olbramovice (13:58 - 14:02) - Štětkovice (14:17 - 14:20) - Sedlčany (14:32)

15:30 - 16:26
Sedlčany - Štětkovice - Olbramovice - Benešov u Prahy (Nedělní Sedlčanský | R 98127)

Sedlčany - Štětkovice - Olbramovice - Benešov u Prahy (Nedělní Sedlčanský | R 98127)

Lokomotiva 555.0153

++ 2x Ci + 1x Ce + Dd
Sedlčany (15:30) - Štětkovice (15:42 - 15:46) - Olbramovice (16:02 - 16:13) - Benešov u Prahy (16:26)

9:46 - 12:11
Benešov u Prahy - Postupice - Vlašim - Trhový Štěpánov - Vlašim - Postupice - Benešov u Prahy (Nedělní Trhový Štěpán | Sp 98161/98162)

Benešov u Prahy - Postupice - Vlašim - Trhový Štěpánov - Vlašim - Postupice - Benešov u Prahy (Nedělní Trhový Štěpán | Sp 98161/98162)

Lokomotiva 86.1744

+ 3x Balm
Benešov u Prahy (9:46) - Postupice (9:59 - 10:01) - Vlašim (10:19 - 10:23) - Trhový Štěpánov (10:39)

Trhový Štěpánov (11:15) - Vlašim (11:31 - 11:36) - Postupice (11:56 - 11:58) - Benešov u Prahy (12:11)

13:10 - 16:50
Benešov u Prahy - Postupice - Vlašim - Trhový Štěpánov - Vlašim - Postupice - Benešov u Prahy (Nedělní Trhový Štěpán | Sp 98163/98164)

Benešov u Prahy - Postupice - Vlašim - Trhový Štěpánov - Vlašim - Postupice - Benešov u Prahy (Nedělní Trhový Štěpán | Sp 98163/98164)

Lokomotiva 434.2186

+ 6x Ci
Benešov u Prahy (13:10) - Postupice (13:27 - 13:32) - Vlašim (13:53 - 13:56) - Trhový Štěpánov (14:13)

Trhový Štěpánov (15:45) - Vlašim (16:05 - 16:09) - Postupice (16:30 - 16:33) - Benešov u Prahy (16:50)

9:50 - 13:32
Benešov u Prahy - Olbramovice - Tábor - Olbramovice - Benešov u Prahy ( Nedělní Vindobona se vrací | R 98153/98154)

Benešov u Prahy - Olbramovice - Tábor - Olbramovice - Benešov u Prahy ( Nedělní Vindobona se vrací | R 98153/98154)

Motorová jednotka ÖBB VT 5145

+6645.02
Benešov u Prahy (9:50) - Olbramovice (10:02 - 10:04) - Tábor (10:32 - 12:50) - Olbramovice (13:29 - 13:21) - Benešov u Prahy (13:32)

8:00 - 10:03
Benešov u Prahy - Praha - Benešov u Prahy (Pražský ragulin | Sp 98100/ 98101)

Benešov u Prahy - Praha - Benešov u Prahy (Pražský ragulin | Sp 98100/ 98101)

Lokomotiva 232.334

+ 8x vůz (EBS)
Benešov u Prahy (8:00)  - Praha hl.n. (8:58 - 9:06) - Říčany (9:29 - 9:31) - Benešov u Prahy (10:03)

10:20 - 10:32
Benešov u Prahy - Olbramovice (Pražský ragulin | Sp 98101)

Benešov u Prahy - Olbramovice (Pražský ragulin | Sp 98101)

Lokomotiva 232.334

+ 8x vůz (EBS) + 118.719
Benešov u Prahy (10:20)  - Olbramovice (10:32)

10:45 - 11:41
Olbramovice - Benešov u Prahy - Stránčice (Pražský ragulin | Sp 98102)

Olbramovice - Benešov u Prahy - Stránčice (Pražský ragulin | Sp 98102)

Lokomotiva 118.719

+ 8x vůz (EBS) + 232.334
Olbramovice (10:45) - Benešov u Prahy (10:57 - 11:15)- Stránčice (11:41)

11:56 - 12:22
Stránčice - Benešov u Prahy (Pražský ragulin | Sp 98103)

Stránčice - Benešov u Prahy (Pražský ragulin | Sp 98103)

Lokomotiva 232.334

+ 8x vůz (EBS) + 118.719
Stránčice (11:56) - Benešov u Prahy (12:22)

13:40 - 13:52
Benešov u Prahy - Olbramovice (Západní přátelství | Sp 98105)

Benešov u Prahy - Olbramovice (Západní přátelství | Sp 98105)

Lokomotiva V 200.507

+ 8x vůz (EBS) + M61.019 (751.131)
Benešov u Prahy (13:40) - Olbramovice (13:52)

14:20 - 15:03
Olbramovice - Benešov u Prahy - Stránčice (Západní přátelství | Sp 98106)

Olbramovice - Benešov u Prahy - Stránčice (Západní přátelství | Sp 98106)

Lokomotiva M61.019

(751.131)+ 8x vůz (EBS) + V 200.507
Olbramovice (14:20) - Benešov u Prahy (14:33 - 14:38) - Stránčice (15:03)

15:15 - 15:43
Stránčice - Benešov u Prahy (Západní přátelství | Sp 98107)

Stránčice - Benešov u Prahy (Západní přátelství | Sp 98107)

Lokomotiva V 200.507

+ 8x vůz (EBS) + M61.019(751.131)
Stránčice (15:15) - Benešov u Prahy (15:43)

6:04 - 11:31
Benešov u Prahy - Sázava - Ledečko - Sázava - Samechov - Čerčany - Benešov u Prahy - Olbramovice - Štětkovice - Sedlčany (Karlův parní návrat | Sp 98121/98122 / R 98124)

Benešov u Prahy - Sázava - Ledečko - Sázava - Samechov - Čerčany - Benešov u Prahy - Olbramovice - Štětkovice - Sedlčany (Karlův parní návrat | Sp 98121/98122 / R 98124)

Lokomotiva 310.23

+ 2x Ci + 1x Ce + 2x Ci + Dd - v úseku Benešov - Ledečko

86.1744 + Dd + 2x Ci + 1x Ce + 2x Ci (KHKD) - v úseku Benešov - Sedlčany
Benešov u Prahy (6:04)  - Sázava ( 7:02 - 7:15) - Ledečko (7:23 - 8:30) - Sázava (8:38 - 9:00) - Samechov (9:17 - 9:35) - Čerčany (9:50 - 10:08) - Benešov u Prahy (10:16 -10:30) - Olbramovice ( 10:43 - 10:54) - Štětkovice (11:08 - 11:18) - Sedlčany (11:31)

11:50 - 12:38
Sedlčany - Štětkovice - Olbramovice - Benešov u Prahy (Karlův parní návrat | R 98125)

Sedlčany - Štětkovice - Olbramovice - Benešov u Prahy (Karlův parní návrat | R 98125)

Lokomotiva 86.1744

+ 2x Ci + 1x Ce + 2x Ci + Dd (KHKD)
Sedlčany (11:50) - Štětkovice (12:02 - 12:04) - Olbramovice (12:18 - 12:25) - Benešov u Prahy (12:38) 

13:50 - 14:38
Benešov u Prahy - Olbramovice - Štětkovice - Sedlčany (Sedlčanský odpolední | R 98126)

Benešov u Prahy - Olbramovice - Štětkovice - Sedlčany (Sedlčanský odpolední | R 98126)

Lokomotiva 354.7152

+ Dd + 2x Ci + 1x Ce + 2x Ci
Benešov u Prahy (13:50) - Olbramovice (14:03 - 14:07) - Štětkovice (14:22 - 14:25) - Sedlčany (14:38)

15:40 - 16:30
Sedlčany - Štětkovice - Olbramovice - Benešov u Prahy (Sedlčanský odpolední | R 98127)

Sedlčany - Štětkovice - Olbramovice - Benešov u Prahy (Sedlčanský odpolední | R 98127)

Lokomotiva 354.7152

+ 2x Ci + 1x Ce + 2x Ci + Dd
Sedlčany (15:40) - Štětkovice (15:53 - 15:57) - Olbramovice (16:12 - 16:17) - Benešov u Prahy (16:30)

Ceny vstupenek Kupte si vstupenku v online předprodeji!

Dospělý

Dospělý

10

Jednodenní vstup do areálu

Cena na místě 12 €

Koupit vstupenku

Dospělý
Děti

Děti

5

Děti od 6-15 let

Cena na místě 7 €

koupit vstupenku

Děti
All Inclusive

All Inclusive

50

dvoudenní vstup

jízdenka na všechny zvláštní vlaky

koupit vstupenku

All Inclusive

Parní lokomotivy

Na 2. ročník ročník přislíbily účast tyto parní lokomotivy.

Lokomotiva 220.194

Parní lokomotiva (HU)

Lokomotiva 310.23

Parní lokomotiva (AT)

Lokomotiva 310.433

Parní lokomotiva (SK)

Lokomotiva 555.3008

Parní lokomotiva (SK)

Motorové lokomotivy

Na 2. ročník ročník přislíbily účast tyto motorové lokomotivy

Lokomotiva M61.019

Motorová lokomotiva (HU)

Lokomotiva 751.131

Motorová lokomotiva (SK)

Lokomotiva T 435.003

Motorová lokomotiva (CZ)

Motorové vozy

Na 2. ročník ročník přislíbily účast tyto motorové vozy

Motorový vůz M 131.1443

Motorový vůz (SK)

Motorový vůz M 262.007

Motorový vůz (SK)

Motorový vůz M 286.0018

Motorový vůz (SK)

Motorový vůz 811.016

Motorový vůz (SK)

Motorový vůz M 152.0160

Motorový vůz (SK)

Elektrické lokomotivy

Na 2. ročník ročník přislíbily účast tyto elektrické lokomotivy

Lokomotiva E 499.062

Elektrická lokomotiva (SK)

Lokomotiva S 499.001

Elektrická lokomotiva (SK)

Lokomotiva 363.0

Elektrická lokomotiva (SK)

Lokomotiva 131.001 + 131.002

Elektrická lokomotiva (SK)

VEČERNÍ ZÁŽITEK

Noční statické focení

V sobotu od 20.00 do 23.00 proběhne v areálu depa noční statické focení. Vyfoťte si nasvícené lokomotivy tak, jak je během dne nezachytíte. 

Cena vstupenky na noční focení je 5 EUR. Vstupenky se zakupují na místě. 

Zvláštní vlak Arrivy

Na Festival parních lokomotiv dorazí také dopravce Arriva vlaky s.r.o se svou motorovou jednotkou
řady 848.2 (Stadler)!

V sobotu 18.9.2021 vypraví společnost Arriva zvláštní vlak ze Starého Města u Uherského Hradiště přímo na festival do Trenčianske Teplé.  Ze Starého Města vyjede jednotka okolo 8 hodiny ranní s příjezdem na festival po 10 hodině. Poté bude vystavena pro návštěvníky v areálu depa až do 17 hodiny, kdy bude vyrážet zpět do Starého Města u Uherského Hradiště.

Jízdní řád – Sobota 18.9.2021   Staré Město u Uherského Hradiště → Trenčianska Teplá

St.Město u UH Uh.Hradiště Uherský Brod Újezdec u Luhač. Bojkovice Bojkovice město Slavičín Bylnice Vlárský průsmyk Horné Srnie Nemšová T.Teplá
8:08 8:14 – 8:17 8:33 – 8:35 8:39 – 8:50 9:00 – 9:02 9:05 – 9:06 9:22 – 9:23 9:38 – 9:39 9:45 – 9:46 9:53 – 9:54 9:59 – 10:00 10:06
St.Město u UH 8:08
Uh.Hradiště 8:14 – 8:17
Uherský Brod 8:33 – 8:35
Újezdec u Luhač. 8:39 – 8:50
Bojkovice 9:00 – 9:02
Bojkovice město 9:05 – 9:06
Slavičín 9:22 – 9:23
Bylnice 9:38 – 9:39
Vlárský průsmyk 9:45 – 9:46
Horné Srnie 9:53 – 9:54
Nemšová 9:59 – 10:00
T.Teplá 10:06

Jízdní řád – Sobota 18.9.2021   Trenčianska Teplá → Staré Město u Uherského Hradiště

T.Teplá Nemšová Horné Srnie Vlárský průsmyk Bylnice Slavičín Bojkovice město Bojkovice Nezdenice Újezdec u Luhač. Uherský Brod Kunovice Uh.Hradiště St.Město u UH
17:04 17:09 – 17:10 17:15 17:23 – 17:24 17:30 – 17:32 17:49 – 17:50 18:05 – 18:06 18:08 – 18:12 18:17 – 18:23 18:28 – 18:33 18:37 – 18:38 18:49 – 18:51 18:54 – 18:56 19:02
T.Teplá 17:04
Nemšová 17:09 – 17:10
Horné Srnie 17:15
Vlárský průsmyk 17:23 – 17:24
Bylnice 17:30 – 17:32
Slavičín 17:49 – 17:50
Bojkovice město 18:05 – 18:06
Bojkovice 18:08 – 18:12
Nezdenice 18:17 – 18:23
Újezdec u Luhač. 18:28 – 18:33
Uherský Brod 18:37 – 18:38
Kunovice 18:49 – 18:51
Uh.Hradiště 18:54 – 18:56
St.Město u UH 19:02

KDE SE BUDE KONAT FESTIVAL DEPO TRENČIANSKÁ TEPLÁ

Ze stanice Trenčianska Teplá do areálu depa Trenčianska Teplá bude zajištěna přeprava zvláštním vlakem po celou dobu konání festivalu.